2016

Rok 2016 pro nás začal velice příjemně. Společnost pana Martina Čermáka M.O.L. Company EU s.r.o. se sídlem v Teplicích zaplatila celý prázdninový pobyt pro děti z Klokánku Teplice a Ústí nad Labem. Jedná se o pobyt v délce 6-ti týdnů, v úžasné chaloupce  v Měrunicích. V týdenních intervalech si pobytu na chaloupce užijí všechny naše děti. Moc děkujeme !

Děkujeme také  zaměstnancům chirurgické JIP teplické nemocnice za finanční dar 6.000,-Kč. Finanční částka byla využita na provoz zařízení ( potraviny pro děti).

Firma BERTAMA s.r.o. zastoupená jednatelkou paní Gabrielou Kopfovou Benešovou bude od března letošního roku pravidelně každý měsíc posílat na náš účet finanční částku, která bude využita na volnočasové aktivity našich dětí a na uhrazení pobytu dětí v MŠ.

Víceúčelové komunitní centrum Bílina, ve  zrekonstruované Schmettanově vile  Spolku přátel J. Masopusta, ve které má teplický klokánek své bílinské zázemí, žilo dne 26.2.2016, díky našim dobrovoníkům a podporovatelům  z Bíliny - paní Renatě Vítové, ing. Petru Procházkovi s manželkou a paní Petře Junkové. Ti a také miss Louny Ivana Košínová, muž roku Jakub Krauz a Eva Havelková pro nás přichystali maškarní ples. Kromě tance, společného cvičení, malování, promítání a baštění jsme dostali od Ivanky Košínové částku 12.500,-Kč, jako výtěžek z prodeje jejího krásného kalendáře, od Jakuba Krauze s Evou Havelkouvou částku 6.000,-Kč, výtěžek z prodeje jejich kalendáře a ing. Petr Procházka, prezident FK Bílina, nám předal částku 20.000,-Kč - -  výtěžek z fotbalového plesu. Bohužel jsme do současné doby neobdrželi od MPSV finanční dotaci na děti za měsíc prosinec a leden, takže tyto finanční prostředky budou sloužít k úhradě nájmu za teplický klokánek. Děkujeme všem za podporu.

Od začátku dubna letošního roku začal Klokánek Teplice i Ústí nad Labem spolupracovat s firmou AD STUDIO s.r.o., Rybniční 419, 415 03, Teplice. Uvedená firma poskytla do obou Klokánků kancelářské potřeby a zakoupila i velmi kvalitní kancelářskou techniku.Firma počítá s dlouhodoobu podporou. Tato pomoc nám velice usnadní práci, ušetří čas, a v neposlední řadě nám ušetří nemalé finanční prostředky. Moc děkujeme.  

Děkujeme firmě ELEKTRA HROB, Duchcovská 58, panu Milanu Čurdovi a Barboře Čurdové, kteří poskytli zdarma do nově otevřeného bytu v našem Klokánku domácí elektrospotřebiče. Děkujeme za pomoc a podporu.

Od měsíce května jsme i na facebooku, kde se snažíme zveřejňovat aktuální zprávy nejen z našeho běžného života. Je nám líto, že ani na FB nemůžeme poděkovat úplně všem, kteří nám pomáhají - přinášejí pěkné věci, hračky, kočárky, posílají nám příspěvky. Vaše pomoc je velmi důležitá a vše, co máme od Vás využijeme pro děti - můžeme jim dopřát výlet, letní pobyt, obnovit vybavení bytu, či zakoupit potřebné.

Za všechny děkujeme Městu Bílina, za poskytnutou dotaci ve výši 25.000,-Kč na obnovení vybavení části Klokánčího bytu.

Děkujeme Statutárnímu městu Teplice za dotaci ve výši 45.000,-Kč, určenou také na obnovení zastaralého vybavení dalšího Klokánčího bytu. Děkujeme panu Daliboru Delong za částku 20.000,-Kč, kterou jsme využili na nákup potřebného vybavení pro děti.

Děkujeme panu Kolářovi, paní Ritterové, panu Güntherovi, panu Němcovi za finanční příspěvky, které nám umožnily našetřit na sourozenecký kočárek pro naše nejmenší.

Děkujeme také zaměstnancům Okresního soudu v Teplicích, že našim dětem přinesli "právě tu knihu, kterou si moc přály" a ještě přidali částku 10.000,-Kč.

Děkujeme firmě Effective Cars s.r.o. za 10.000,-Kč, které si zatím šetříme, až našetříme více, budeme moci zakoupit prostornější a pohodlnější rozkládací sedací soupravu do dalšího Klokánčího bytu - občas se stane, že máme v noci náhlé příjmy dětí a je potřeba krizový příjem prostorově zajistit.

Poděkování patří paní Haně Svobodové za částku 6.000,-Kč, která byla využita pro nákup oblečení.  

Pan Martin Čermáka a jeho firma M.O.L. Company EU nám přispěla v tomto roce podruhé, tentokrát částkou 10.000,Kč, určenou na provoz Klokánku. Děkujeme.

Paní Ivana Komárková  a její HMF elektromotory podpořila provoz Klokánku částkou 10.000.Kč.

Manželé Škodovi se na nás o letních prázdninách přijeli podívat na letní pobyt, kromě dobrou nám přivezli finanční obnos ve výši 30.000,-Kč, který jsme rovněž využili na prostý provoz Klokánku.

Poděkování patří kouzelné babičce, paní Haně Zikové. Několikrát ročně za námi přijede na návštěvu, potěší se s dětmi, které už se na ní těší a vždy pro ní mají připravené pěkné výkresy. Paní Ziková kromě sladkostí přináší dárek v podobě peněz, které dětem dává na kolotoče, vstupné do kin a sladkosti. Moc děkujeme. 

Děkujeme Svatebnímu salónu Delta s.r.o. a jeho majitelce, paní Petře Vyoralové za podporu Klokánků, realizaci akce Móda a hvězdy, kdy část výtěžku z akce byla věnována právě Klokánku. Sama paní Vyoralová nás podpořila částkou 10.000,-Kč. 

Děkujeme ing. Karlovi Ryplovi a Ing. Petrovi Duchkovi a jejich firmě Silnice Group a.s.  za podporu Klokánku v podobě věnovasných 30.000,-Kč.

Paní Zdeňka Máchová a její firma Bohemia Hotwork s.r.o. přispěla Klokánku v Teplicích na provoz částkou 10.000,-Kč.

Velké poděkování patří Lékárně U Anděla, která myslí na zdraví našich dětí a věnovala dětem své produkty v hodnotě 3.431,-Kč.

Díky akci Harfandění, což je charitativní běh okolo OC Harfa v Praze, jsme si, naše děti a tety, vyběhaly krásných 32.000,-Kč!!!

Firma Amil Company a.s. dbá na bezpečnost a zdravý životní prostor našich dětí. Již všechny okna v Klokánku v Teplicích i v Ústí nad Labem, jsou díky této firmě opatřeny bezpečnostními zámky a žaluziemi v celkové hodnotě 16.400,-Kč, v hotovosti nám firma předala na provoz teplického Klokánku částku 10.000,-Kč.

A to už máme podzim a s ním blížící se vánoce a konec roku. A tent čas by pro nás spojený s charitativní činností, díky které můžeme poděkovat :

 • SK Junior Teplice pro nás uspořádal charitativní běh, s dobrovolným startovným, které učinilo částku 14 400,-. A k tomu ještě vedení SK Junior částku navýšilo o stejnou hodnotu 14.400,-Kč, takže můžeme poděkovat za 28.800,-Kč!

 • firmě Koutecký s.r.o za ložní povlečení a prádlo ve výši 2250,-Kč

 • firmě Motonova za finanční dar ve výši 3500,-Kč

 • Panu Janu  Vaňkátovi za finanční dar 10 000,-Kč už třetí vánoce!!!!

 • Pracovníkům  Okresního soudu Teplice za finanční dar 11 000,-Kč také už třetí vánoce!!

 • Manželům Vladovi a  Ivě Benčurikovým za finanční dar 7000,-Kč. Blahopřejeme ke svatbě a děkujeme, že jsme moohli být vaším svatebním dárečkem :).

 • Ing. Stanislav Dvořák  a  Zahradnictví Dvořák a syn za stálou podporu a finanční dar 35 000,-Kč.

 • panu Patrikovi Kunclovi za finanční dar 3000,-Kč.

 • zaměstnancům Obecního úřadu v Probošově za perfektní vitamíny pro naše děti i s lampičkami :)

 • Kinu Premiere Cinemas za možnost shlédnout dvě nádherné pohádky a taky za komfort, během sledování ve formě Coly a Pop Cornu :)

 • panu Michalovi  Brandlovi a jeho firmě- Drůbeží sen - za potravinářské výrobky pro teplický i ústecký Klokánek po celý rok ve výši 100 000,-Kč.

 • Děkujeme manželům MUDr. Ottovi a Zuzaně Louckým. Nabídli nám do března zcela zdarma prostornou hernu Korunka, kterou máme jen 5 minut pěšky od Klokánku. A naše děti tady úspěšně řádí a ještě k nim jezdí na řádění i kamarádi z Klokánku v Ústí nad Labem.

 • Děkujeme Davidovi Gránskému, že pro nás "vyzpíval" 50.000,-Kč v soutěži Tvoje Tvář má známý hlas. Nadace Nova pošle částku v lednu r. 2017 a bude určena na další pronájem herny Korunka a také na letní pobyt našich dětí na chaloupce v Měrunicích v létě 2017.

Velké poděkování patří všem Mikulášům. Chodili jste jednotlivě a nosili nám MOC čokoládových kalendářů, jiných sladkostí a dobrot. Z Anglie přišel každému dítěti k Mikuláši tak velký dárek, teda několik dárků, že jsme část schovali do zásoby - ke svátkům  a narozeninám... Dostali jsme ovoce, drogerii, pleny, vlhčené ubrouky a spoustu dalších věcí - tašky oblečení a hraček ... až jsme nebyli schopni vše rozdat a zaklidit a Vy jsme byli smutní, že Vaše věci nechceme až jsme se dohodli s manželi Louckými, že v přízemí herny Korunka budeme provozovat Bazárek, kde budeme věcičky, které sami neužijeme, vyměňovat za prostředky na náš provoz. Jen v prosinci jsme do Korunky odvezli 10 plných dodávek, tak masivní je Vaše poodpora.

A Mikuláš a Anděl a dva čertíci k nám přijeli až z Prahy, děkujeme paní Andree Vaiglové a ing. Jaroslavovi Krejbichovi za úžasný zážitek, spojený s Mikulášskou nadílkou a také všem, kteří Mikulášské balíčky pro naše děti naplnili.

A přišly Vánoce a s nimi opravdu hodně Ježíšků.  Dárky jste kupovali v rámci akce Vánoce patří dětem, která je organizována příznivci Klokánků v celé republice. Strom splněných přání jsme měli poprvé v Teplicích, v Nákuním centru Fontána, již tradičně v Olympii v Brně ( 4 rokem), podruhé v Globusu v Ústí nad Labem, podruhé nám kupovali dárečky zaměstnanci firmy Mercedes Financial Services a potřetí zaměstnanci AGC Proccesing. Přidali se také zaměstnanci Domova důchodců Výšina v Dubí a další jednotlivci. Dárečků bylo opravdu hodně a to je dobře, protož jsme před vánocemi přijali nové děti, které by jinak dárečky neměly. Něco nám zbylo i na narozeniny a svátky a to je vždycky fajn.

Do nového roku jsme vstoupili s vědomím, že se našemu zřizovateli,  Fondu ohrožených dětí, daří umořovat dluh Klokánků, nyní jsme asi na polovině dlužné čásky z léta r. 2015. Všechny pohledávky, vůči nám zaměstnancům, se také podařilo doplatit :). No a naše děti, mají díky Vaší obrovské podpoře, skoro úplně vše, co potřebují - pěkné prostředí, oblečení, hračky, zážitky, spokojené tety. Držme jim společně palce, abych u sebe brzy měly jen toho "svého" dospěláka - maminku, tatínka, babičku, dědu, tetu, strejdu.

Krasný nový rok 2017 a ještě jednou velké poděkování.

S úctou  

Daniela Brníková