2015

Klokánek je nezisková organizace, podporována ze státních prostředků z necelých 2/3. Platby na děti do Klokánků docházejí zpětně, v měsíci lednu nedorazila dotace žádná a nebyli jsme schopni doložit bezdlužnost, která je nutná pro získání dotace na sociální služby pro rok 2015. O to potřebnější je podpora je strany sponzorů, kteří nám pomáhají.

 • Dne 24.1. se konal Fotbalový ples FK Bílina a výtěžek z tohoto plesu ve výši 27.000,-Kč byl věnován pro potřeby teplického Klokánku. Tyto prostředky byly využity na běžný provoz zařízení - nákup potravin a dalších potřebných věcí, úhrady školného v MŠ .Velmi děkujeme.
 • Nejen v období chřipkové epidemie je pro nás důležitá výpomoc ve formě darování praktických věcí. Děkujeme a.s. Český porcelán  za darování 120 ks hrníčků na čaj v hodnotě 2.323,-Kč, o které se podělíme i s ostatními Klokánky. S.r.o. Lékárna U Anděla pro děti z teplického Klokánku připravila balíček léků, léčiv a lékárenských produktů v hodnotě 3.411,-Kč. Nejlepší obranou před chřipkou je výjezd do školky v přírodě, což se povedlo díky s.r.o. LUKDA trans, která  přispěla na úhradu tohoto poplatku pro holčičku z dubského Klokánku. Moc děkujeme. 
 • V neděli 22.2.2015 přijaly děti z teplického klokánku pozvání do pražského divadla Hybernia, na představení Sněhová královna. Pozvání zorganizoval mladý herec,  pan David Gránský.  Po nádherném představení měly děti možnost prohlédnout si zákulisí divadla a vyfotografovat se se svými oblíbenými herci. 
 • Děkujeme bílinskému spolku Kouzelná jiskra  za zrealizování projektu kalendáře pro r. 2016 s názvem O snech. Již od loňského podzimu probíhá fotografování  známých osobností  Ústeckého kraje,společně  s dětmi z teplického, dubského a ústeckého Klokánku. Jedná se např. o pana Josefa Vojtka, Kamila Střihavku, Davida Deyla, Jiřího Šlégra, Pavla Verbíře,  Lucii Královou, Lenku Tausigovou, Veroniku Kašákovou a další. Křest kalendáře bohužel nebude probíhat v Teplicích, kde pro nás byl pronájem Krušnohorského divadla ve výši 120.000,- Kč nereálný, ale v Mramorovém sále Paláce Lucerna v Praze, kde uhradíme nájemné pouze v symbolické hodnotě, za což velmi děkujeme vážené  paní Dagmar Havlové, majitelce Paláce Lucerna. Také výtěžek z prodeje tohoto nádherného kalendáře bude věnován na provoz jmenovaných Klokánků. Kromě kalendářů budou v prodeji také obrazy, tvořené z  jednotlivých fotografií. Většina z pláten je již zamluvená, případní zájemci o zapojení se do projektu  proto moc neváhejte.
 • Sice je teprve duben, v Klokánku už plánujeme program dětí na letní prázdniny. Děkujeme Statutárnímu městu Teplice za příspěvek ve výši 25.000,-Kč, která bude použita na část úhrady pobytu dětí ve Starých Splavech na Máchově jezeře.
 • Děkujeme Okresnímu stavebnímu družstvu v Teplicích za stavební úpravy sklepních prostor Klokánku v Dubí, kde byly zprovozněny toalety s příslušenstvím  pro osobní hygienu dětí, které  budou moci využívat při hrách na zahrádce.
 • Děkujeme za podporu vedení Galerie Teplice za úžasnou velikonoční neděli, kterou děti z teplického a dubského Klokánku strávily v nejmodernějším multikině Premiere Cinemas na projekci pohádky Ovečka Shaun a poté byly pohoštěny v KFC OC Galerie.
 • Během měsíce května se nám daří překonávat finanční krizi také díky všem dárcům, kteří přispívají i třeba stokorunou na účet Fondu ohrožených dětí. Drobnější částky se spojí dohromady a mohou nám pomoci v zajištění běžného provozu Klokánku. Děkujeme všem, kteří si k nám našli cestu a přispěli osobně přímo do pokladny Klokánku. Radost máme z každého příspěvku, děkujeme babičkám, které nás podporují a přilepšují dětem ze svého důchodu, děkujeme odborové organizaci Severočeských dolů za sbírku 7.000,-Kč na zakoupení potravin pro děti, děkujeme neznámému pánovi, který zakoupil pro naše děti vstupenky na dětské představení v teplickém divadle. Vaší pomoci si velmi vážíme.
 • Během letních prázdnin pokračuje podpora klokánku ze strany občanů, kteří nám zasílají na účet menší či větší příspěvky na provoz. Nejvyšší částka je 40.000,-Kč od stálé podporovatelky, která si nepřeje být jmenována.
 • Děkujeme skupině Chinaski za dar ve formě produktů firmy SUNAR v hodnotě 36 000,-Kč pro naše nejmenší.
 • Je úžasné, že nám pomáhají i děti. Děti, které mají šťastnější osud, které mají rodiné zázemí. Rodinné zázemí, které je vede k pomoci bližním.
  Johana Trejtnar (10 let), Matej Trejtnar (7) a Isabella Pehe (9let)  namalovali a prodali své  obrázky a získaných 1100,- Kč věnovali dětem z Klokánku na pomůcky do školy :). Děkujeme moc!!!
 • Podzim přinesl Klokánčím dětem nástup do škol a školek a s tímto související zvýšené finanční náklady. Klokánek má kapacitu naplněnou, děti, bohužel, musíme odmítat pro nedostatek volných míst. Provoz Klokánku poddpořili ffirmy: LUKDA trans Teplice, Silnice Group Praha 1, Autodrom Most, Zahradnictví Dvořák a syn Teplice, Tereziny lázně Dubí - každá částkou 20.000,-Kč .  Velmi děkujeme!
 • Děkujeme panu JOSEFOVI ČERNÍKOVI a jeho firmě PRUEBA s.r.o. za zajištění výtisku a úhrady tisku 500 ks kalendářů dětí z Klokánku s celebritami Ústeckého kraje  v hodnotě 70.000,-Kč. Výtěžek z prodeje kalendářů je určený na provoz klokánků v Teplicích a Ústí nad Labem.
 • Poděkování patří také firmě Severočeská vodárenská společnost a.s. se sídlem v Teplicích za krásných 10.000,-Kč, firmě Bohemia Hotwork s.r.o. Hrob za částku 5.000,-Kč, firmě Artglass Pěnšín za částku 5.000,-Kč.
 • Velké poděkování patří i ing. Danielu Köchertovi a jeho firmě ŠIK CZ za částku 35.000,-Kč, určenou na provoz Klokánků v Teplicích a Ústí nad Labem.

Během podzimu se zvedla obrovská vlna podpory teplickému Klokánku a právě masivní podpora lidí a firem nám je psychickou podporou pro práci s našimi klokánčími dětmi, když nás nepodpořila vláda a stále se všem zaměstnancům Klokánku zpožďují výplaty ...

        Děkujeme:

 • firmě SMILEBOX s.r.o. za částku 3.520,-Kč, Unipetrolu RPA s.r.o. za částku 20.000,-Kč na provoz Klokánků Teplice a Ústí nad Labem, firmě JEST s.r.o. Jeseník za částku 5.250,-Kč na provoz Klokánku Teplice a Ústí nad Labem, panu Janu Vaňkátovi a firmě Sadové a parkové úpravy Lahošť za každoroční příspěvek na provoz Klokánku Teplice ve výši 10.000,-Kč, Svatebnímu salonu Delta a paní Petře Vyoralové za celoroční osobní angažovanost pomoci Klokánkům a za předvánoční částku 10.000,-Kč, zaměstnancům Okresního soudu v Teplicích  za částku 10.000,-Kč na provoz teplického Klokánku. Děkujeme.
 • Statutární město Teplice nás před vánocemi mile překvapilo částkou 40.000,-Kč, která je určena na obnovení vybavení dětských pokojíků v Klokánku. Z této částky budou pěkně a nově zařízené pokojíky dětí, které k nám do Teplic přišly ze zrušeného Klokánku v Dubí, tak ať se jim líbí i tady ve městě :). Děkujeme.
 • Děkujeme firmě AMIL Company a.s. Teplice za postupnou dopravu, výrobu a montáž rolet a žaluzií Klokánků v Teplicích a Ústí nad Labem. Děkujeme panu Michalovi Brandlovi a jeho firmě Drůbeží sen za celoroční zdroj všech produktů této firmy :).  
 • Děkujeme panu Pavlovi Pospíšilovi a jeho cestě na PAMIR, kam se podíval i náš maskot, za výtěžek z promítání této úžasné cesty.
 • Děkujeme všem, kteří pravidelně přispívají na účet teplického Klokánků různými částkami - za všechny dlouholetým a stálým podporovatelům firmě IPSOS, paní Haně Zikové, panu Radimovi Křetínskému, paní Gabriele Benešové,panu Jiřímu Fialovi, paní Stanislavě Peacock i všem jednotlivcům, kteří nás příspěvkem na náš účet podpořili.
 • Děkujeme všem JEŽÍŠKŮM, kteří jednak zorganizovali anebo se přímo podíleli na nákupu dárečků pro naše děti. Tak masivní podporu krásnými dárky jsme ještě nezažili, díky těmto firmám a lidičkám měly děti úžasné vánoce:
 • Již od října probíhala prostřednictvím facebooku akce VÁNOCE PATŘÍ DĚTEM, kde si hodní lidé vybrali "své" dítko z Klokánku a tomu zakoupili dáreček. Jsme hrdi za Vás, protože teplický Klokánek měl jako jeden z prvních všechny děti "zarezervované" a dárečky, které jste k nám donesli anebo poslali byly ÚŽASNÉ!!!
 • Každoročně pro nás pořádala OLYMPIE BRNO akci Strom splněných přání, kam si děti namalovaly svá přáníčka a hodní lidé z Moravy dětem všechny přání splnili.
 • Tradicí se stává také obdarování našich dětí vánočními dárkami zaměstnanci firmy AGC Company Teplice. Děkujeme.
 • Svou podporu Klokánkům rozšířila o teplický Klokánek nadnárodní firma Mercedes -Benz Financial, jejíž zaměstnanci splnili dětrem z Klokánků jejich osobní přání a vybrali jim dáreček, který jim děti namalovaly.
 • V letošním roce poprvé pro nás pořádá Strom splněných přání i GLOBUS v Ústí nad Labem, o podporu dětí z Klokánku byl mezi lidmi velký zájem a naše děti našly pod stromečkem ty správné dárky ...
 • a chodili jste dál a pomáhali -  zaměstnanci firem:  CINEMAS - 1600,-Kč a hračky, pan Tomáš Řezníček - 2 tablety a firma ELCOMA - společenské hry, pan Petr Němec přinesl dárky všem dětem do bytu č. 3 a vrátil se den před vánocemi, kdy všem dětem přinesl hromady ovoce a oříšky, každým rokem nám úžasná paní Počíková přinese "frajeřinky" pro děti, letos to byly značkové osušky a ponča s krtečkama a šmouly pro naše děti do plavecké haly, všetně vybavení pro neplavce - děkujeme Aquacentru v Teplicích, že pouští naše děti i s tetami do bazénu za sníženou částku, děkujeme "tajemnému" mladému muži, že přinesl pro naše tety pernamentku do posilovny a na plavání, jen tak bez dětí, pro jejich relaxaci v náročném zaměsnání ...
 • Děkujeme ing. Stanislavu Dvořákovi s rodinou  ze Zahradnictví Dvořák, že nám přinesli úžasné vánoční stromky i se světýlky, které před vánocemi pomohli i nazdobit a pod které se 24.12. ta hromada dárečků ani nemohla vejít...
 • A děkujeme i mnohým dalším za trvanlivé potraviny, drogerii na vánoční úklid, sladkosti v rámci sbírky, kterou pro nás uspořádala naše příznivkyně a dobrovolná pracovnice pro sponzoring neúnavná RENATA VÍTOVÁ ...                                        

        Děkujeme, že nás máte rádi, že nás podporujete, že se i díky Vám teplický Klokánek daří provozovat dále. Věříme ve změnu zákona, ve změnu postojů kompetentních orgánů, kdy by byly Klokánky financovány stejně, jako dětské domovy. 

 Držte nám palce i v příštím roce, který Vám všem přejeme co nejšťastnější a nejúspěšnější.