I v tomto roce děkujeme všem, kteří nám pomáhají v zabezpečení provozu Klokánků, v možnosti zájmových a volnočasových aktivit našich dětí a v obnově vybavení Klokánku, které bylo pořizováno většinou "z druhé ruky".  Podotýkáme, že měsíční nájemné a energie Klokánku Teplice a Dubí činí cca 100.000,-Kč ( ubytováno je zde 28 dětí v 7 bytech). Státní podpora nám chodí zpětně, nedostáváme zálohové platby, jako dětské domovy, navíc částka, která je nám poskytována na 1 dítě je cca o 1/3 nižší, na rozdíl od dětských domovů nám je odečítána z podpory také částka, kdy jsou děti např. o víkendu u rodičů anebo jsou hospitalizovány v nemocnici - kde je samozřejmě navštěvujeme a poskytujeme jim vybavení! Navíc jsme museli uzavřít kupní smlouvu na koupi Klokánku v Dubí, kde hrozil prodej budovy jinému zájemci a tím by přišlo o svůj domov 8 dětí - Klokánek má neustále naplněnou kapacitu. Budovu nyní splácíme. Proto je Vaše podpora velmi důležitá:

Děkujeme zaměstnancům firmy IPSOS Praha za pravidelné zaměstnanecké měsíční vklady, stejně jako všem ostatním vkladatelům pravidelných částek ve výši 50 až 800,-Kč.

Za pěkný jednorázový příspěvek před vánocemi a pravidelný měsíční vklad děkujeme firmě Lukdatrans pana Lukáše Budaje.

Děkujeme i všem dárcům, kteří nám vypomáhají formou hmotné výpomoci - dětským oblečením, dětskými kočárky, postýlkami,  vybavením domácnosti, sladkostmi pro děti, trvanlivými potravinami a hračkami.

Vítanou pomocí je pro nás dar teplické Lékárny u Anděla ve formě  vitamínů a léků pro děti. Děkujeme také  Kominictví Pokorný - Fictum, s.r.o. z Teplic za pravidelnou kontrolu, opravu a vypracování revizní zprávy na komíny v Klokánku v Dubí, v hodnotě 3.000,- Kč.

Děkujeme firmě ASKO nábytek za vybavení bytů Klokánku policovými systémy, křesly, dětským pokojem, komodami a dalším vybavením do kuchyně a koupelny. Za věcný sponzorský dar - vše pro vybavení domácnosti-  děkujeme firmě KOMPAKT Hradec Králové.

Děkujeme zaměstnancům Okresní správy sociálního zabezpečení Teplice, v zastoupení ředitelem Ing. Zdeňkem Fujerou, za finanční příspěvek ve výši 4.500,-Kč.

Částkou 5.000,-Kč přispěl za zakoupení vybavení Klokánku v Dubí Městský úřad  Dubí, teplickému Klokánku na provoz zase přispěl částkou 7.500,-Kč Městský úřad v Duchcově. I za tuto finanční podporu velmi děkujeme.  

Pokračuje hmotná podpora firmy Michal Brandl - Drůbeží Sen, která  zásobí týdně svými produkty Klokánky v Teplicích a Dubí. Teplická firma METAL Teplice s.r.o. a AMIL Company a.s.  také pokračuje ve spolupráci s Klokánkem v Teplicích i v letošním roce, vyrobila a instalovala rolety do dvou "klokánčích bytů" v hodnotě 29.800,-Kč.

Velké poděkování patří paní Kateřině Houdkové, která vyzdobila stěny "klokánčích" bytů nádhernými obrázky s dětskými motivy. Při vstupu do bytů Vás nyní uvítají pohádkové postavičky, děti se Vám pochlubí svou oblíbenou postavičkou, kterou jim paní Houdková, dle jejich přání, namalovala nad jejich  postýlku.

Děkujeme sestřičkám a lékařům z Dětské chirurgie JIP Krajské zdravotní, nemocnice Teplice za velikonoční dárky a pěknou částku 3.333,-Kč, za kterou si děti zakoupily vybavení pro zájmovou činnost. Děkujeme také zaměstnancům firmy YUSEN LOGISTICS Nové Modlany za příspěvek na podporu činnosti Klokánku ve výši 2.700,- Kč. Tato firma již podruhé naše děti pozvala na oslavu Mezinárodního dne dětí, za což také děkujeme. Poděkování patří také firmě LIEBEZEIT - HYDRAULIK, s.r.o. z Bíliny, za částku 3.000,-Kč, určenou na volnočasové aktivity dětí z Klokánku.

Díky Nadaci ČEZ a jejich akci Oranžové kolo, má teplický Klokánek možnost obnovit vybavení dětských pokojů - na Zahájení lázeňské sezóny 2014 pro nás návštěvníci "vyšlapali" celkem 51.367,-Kč.

O letních prázdninách  děti z teplického Klokánku  vyrazily do přírody, k vodě. Na téměř čtrnáctidenní prázdninový pobyt v Chatové osadě Snílek ve Starých Splavech bylo potřeba shromáždit částku 60.000,-Kč + doprava tam i zpět. Děkujeme Statutárnímu městu Teplice za příspěvek ve výši 20.000,-Kč, děčínské firmě KODAP s.r.o. za příspěvek ve stejné výši 20.000,-Kč, rovněž stavební a montážní firmě HAKIM s.r.o. za příspěvek ve výši 10.000,-Kč, za stejnou částku 10.000,-Kč děkujeme firmám FISCHER Galvano - plast a firmě CiS SYSTEMS s.r.o.  

Na školní pomůcky a vybavení dětí do školy nám přispělo bílinské ANO částkou 20.000,-Kč - děkujeme!

V měsíci říjnu byly vybrány také naše pokladničky, které máme umístěny v kadeřnictví KAPPA,  HOLLYWOOD a v lékárně ALBA Dubí. Celkem jsme zde našli krásných 12.000,-Kč.

Děkujeme firmě KOMPAKT za zpracování projektu "sociální automobil", do kterého se zapojilo 36 firem :

MINEX-Průmyslové baterie Duchcov, PS Projekty Teplice, KNOPTIK Teplice, LIEBEZEIT HYDRAULIK Bílina, a.s. Teplice, LAMI KAPPA Teplice, JAKUB ELEXMAYER Košťany, Jan Slowisch Krupka, Statutární město Teplice, IVESUR Dubí, Jiná Zahrada Chabařovice, OSBD Teplice, , YUMA-CR Praha, SVS Teplice, SITEZ Teplice, BOHEMIA-HOTWORK Hrob, Pneuservis Max Batovec Teplice, Pavel Rohn Stavby Teplice, VÁCLAV VODRÁŽKA DANMO Teplice, BRAMBORÁRNA BUKOVICE, GEA surveyors Teplice, HELGOS Ustí nad Labem, HST Hydrosystémy Teplice, A-BENET mont a svař., SPECIÁLNÍ STAVBY MOST, Lékárna U Anděla Teplice, Autodoprava Ernygr Krupka, Šrouby Krupka, INSTAS Melíšek, TRE Teplice, Petita Teplice, DELTA centrum Teplice, Garnets Consulting Teplice, Vlčková Lenka Teplice, Značky Dubí. Díky těmto firmám se naše děti vozí osobním vozidlem DACIA DOKKER. DEKUJEME!!!

Firma pana Jan Vaňkáta - Sadové a parkové úpravy z Lahošťě nám přispěl částkou 10.000,- Kč, za kterou budeme moci zakoupit do automobilu rádio, kterém dětem při cestování chybí, protože si rádi cestou prozpěvují se svými oblíbenými zpěváky. Moc děkujeme.

Na provoz Klokánku přispěla firma Severočeká vodárenská společnost ( SVS) Teplice v letošním roce již podruhé, tentokrát částkou 20.000,-Kč. Pomoci si velmi vážíme a děkujeme.

V předvánočním čase, stejně jako v loňském roce, navštívily klokánek sestřičky z CHIRURGICKÉ JIP TEPLICKÉ NEMOCNICE. Přivezly dětem sladkosti, hračky a částku 2.200,-Kč, kterou zaměstnanci mezi sebou na podporu Klokánku vybrali.

Také pracovníci OKRESNÍHO SOUDU V TEPLICÍCH, stejně jako v loňském roce, zavítali mezi děti z Klokánku před Mikulášem. Rozdělili mezi děti sladkosti a drobné dárky. Přinesli také částku 10.000,-Kč, díky které jsme mohli dva byty dovybavit novými TV přístroji.

Pan Miloslav Šerý - fotograf, hudebník a autor knihy Dojem Indonesie ze Šterberka si našel Ústecký, Teplický a Dubský Klokánek a zaslal vánoční dárek v podobě 27.000,-Kč, díky kterým budeme moci rovněž obnovit a doplnit vybavení klokánčích bytů. Moc DĚKUJEME.

Díky facebookové akci VÁNOCE PATŘÍ DĚTEM , OLYMPII BRNO, zaměstnancům AGC PROCESING i jednotlivým lidičkám, z nichž nám mnozí s vánočními dárky pomáhali i v loňském roce, splnil Ježíšek vánoční přání každé malé i velké klokánčí slečně i chlapečkovi. Moc děkujeme.

Účet veřejné sbírky Fondu ohrožených dětí je účet ČSOB a.s. - poštovní spořitelna: 3055103/0300.
Sponzorský dar lze poslat také přímo na č. účtu Klokánku Teplice a Dubí - 1115678/5500 ( variabilní symbol IČ dárce anebo 2222222222).


Za Vaši pomoc velmi děkujeme !!! 

pomoc.jpg