O Klokánku ...

20.09.2014 20:54


 Severočeská adeptka na královnu krásy je patronkou Klokánku

Severočeská adeptka na královnu krásy je patronkou Klokánku

Severočeská adeptka na královnu krásy je patronkou Klokánku Autor: Deník/ Z. Traxler

včera 11:48

Teplice - Veronika Kašáková, která se probojovala do zatím posledního finále soutěže o titul královny krásy, se stala patronkou Fondu ohrožených dětí a klokánků Teplice, Dubí, Ústí nad Labem.

 
FOTOGALERIE
Severočeská adeptka na královnu krásy je patronkou Klokánku Severočeská adeptka na královnu krásy je patronkou Klokánku Severočeská adeptka na královnu krásy je patronkou Klokánku Severočeská adeptka na královnu krásy je patronkou Klokánku
 
 
Dalších 4 fotografie
 
 

Motivuje jí k tomu její dětství, kdy vyrůstala v dětském domově bez rodičů. "Žila jsem v domově ve Vysoké Peci u Chomutova. Dětství bylo hezké, dneska to beru pozitivně. Kdybych tam nebyla, tak by ze mě jistě nebyl člověk, jakým jsem dneska. Je to vlastně štěstí v neštěstí," říká tato půvabná blondýnka.

"Je mi ohromnou ctí být teď na blízku dětem, které nás potřebují ze všech nejvíc," nechala se slyšet, když minulý týden navštívila teplický Klokánek.

"Myslela jsem si, že jsem silná a že mě už nic nepoloží, ale návštěva dětí v Klokánku v Teplicích mě stála spoustu emocí. Prostřednictvím svých dotyků a citů, jsem se snažila dětem předat lásku a pocit bezpečí. Zdaleka jsem nenahradila ten ohromný cit, který jim chybí a díky bohu za skvělé tety, které tam mají a upřímně je milují."

Klokánek je určen pro děti, které se ocitly v náročné životní situaci například se bojí jít domů, protože se rodiče hádají nebo se bojí tvrdého trestu. Děti sem také přicházejí, pokud rodiče ztratíbydlení. Někdy se také stane, že například táta, maminka nebo jiný rodinný příslušník (babička, děda a podobně), který má děti na starosti, náhle onemocní, musí jít na operaci, a pokud se nenajde nikdo jiný v rodině, kdo by se o dítě postaral, pak může také bydlet na nějakou chvíli v Klokánku. Jsou zde děti úplně malé (miminka), děti, které chodí do školky, školáci i "velké" (až 17 leté) děti.

Na podporu Klokánku se bude konat 21. června v Bílině charitativní Karnevalový rej s podtitulem Odemykání léta. Program začne ve 14 hodin. Kromě hudební produkce budou v areálu bílinského fotbalového klubu připraveny soutěže pro děti. Výtěžek z akce půjde na účet Klokánku.

 

Klokánek v Teplicích ukázal své prostory

001
Odborná veřejnost měla možnost si prohlédnout, jak funguje v září loňského roku otevřený Klokánek v Teplicích, tedy zařízení, které slouží opuštěným a týraným dětem. Pozvání přijal i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Nedávno byl slavnostně otevřen Klokánek také v Ústí nad Labem.
Tisková zpráva ze dne 3. dubna 2013
 

 
 

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče (osvojení, pěstounská péče, svěření do výchovy třetí osoby).

Přítomné hosty nejdříve přivítala předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková, která poděkovala za spolupráci a podporu. "I když mě netěší, že taková zařízení, jako je Klokánek, musí vznikat, zároveň jsem rád, že jich několik máme i v Ústeckém kraji a moc děkuji za jejich perfektní fungování," řekl Oldřich Bubeníček. Následně účastníky dne otevřených dveří pozvala ředitelka teplického Klokánku Daniela Brníková na prohlídku bytů, kde děti bydlí společně se svými tetami. Momentálně v nich bydlí dvanáct dětí převážně předškolního věku. Nejmladšímu jsou tři měsíce, nejstarší dívce pak dvanáct let. Kapacita zařízení je dvacet dětí. Celkem se v Klokánku střídá dvanáct tet, které o děti pečují ve dne v noci. Teplické zařízení má pobočky ještě v Dubí.

Vedení Klokánku si rozhodně nemůže stěžovat na pomoc lidí. Nejčastěji nosí oblečení a hračky. Potřebné jsou ale také hygienické, prací a čistící prostředky či toaletní potřeby a papírové kapesníky.

V rámci slavnostního zahájení dne otevřených dveří předal náměstek teplického primátora Hynek Hanza Marii Vodičkové výtěžek z plesu města ve výši 150 tisíc korun.

Kontakt:

Mgr. Alena Tichá, oddělení tiskových informací

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 741

Mob.:+420 777 499 822

Mail:   ticha.a@kr-ustecky.cz

01
Setkání zahájily děti svým vystoupením.

01
Všichni hosté od dětí dostali dárek - perníček ve tvaru Klokánka. I hejtman Oldřich Bubeníček.

01
Ředitelka teplického Klokánku Daniela Brníková předala Marii Vodičkové květinu.

01
Při prohlídce bytů

Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 3.4.2013 / 3.4.2013 ' Účinnost do: 3.5.2013


FOTO: Matthew McVarish si v Teplicích prohlédl Klokánek

Matthew McVarish si v Teplicích prohlédl Klokánek

Matthew McVarish si v Teplicích prohlédl Klokánek Autor: Deník/ Z. Traxler

6.1.2014 08:35

Teplice - Do Teplic v pátek zavítal britský herec z dětské televize Matthew McVarish, který se netradičně rozhodl upozornit na problém sexuálního zneužívání dětí, jemuž byl v minulosti sám vystaven ze strany strýce.

 Putuje pěšky po zemích Evropské unie a sbírá prostředky pro nadaci Stop the Silence. Navštěvuje různé neziskové organizace a další zařízení, kde se starají o děti. Matthew McVarish, který je v Británii právě mezi dětskými diváky prý populární, byl vybrán jako hlavní postava kampaně pořádané nadací Stop the Silence, přeloženo jako Konec mlčení. V Teplicích, kam za dětmi v péči Klokánku dorazil v doprovodu svých kolegů a také s ředitelkou Fondu ohrožených dětí Marií Vodičkovou, měl za sebou už pět tisíc kilometrů svého putování po Evropě. Lázeňské Teplice se staly jeho patnáctou zastávkou. Celkem chce urazit 16 000 kilometrů. Prohlédl si zařízení Klokánku a podiskutoval zde také se zástupci policie a sociálky, kteří se zabývají právě problematikou týraných a zneužívaných dětí.