Pomáhají Klokánku

20.09.2014 20:10

Pomáhají nám

pomoc.jpg

Činnost Fondu ohrožených dětí, včetně jeho zařízení Klokánek, je podporována ze státních dotací z necelých 2/3. Zbylé výdaje je nutné hradit prostřednictvím získaných sponzorských darů, příspěvků ze strany nadací, firem a občanů, výtěžků z kulturních a sportovních akcí atd. Veškeré podpory si velmi vážíme a upřímně za ni děkujeme.

V teplickém okrese se nepodařilo nalézt vyhovující obecní objekt, ve kterém by  zařízení Klokánek či pobočka fondu Ohrožených dětí zahájila svou činnost. Nezbývalo jiné řešení,než tolik potřebnou pomoc dětem, provozovat v komerčních objektech. Zde náleží poděkování majitelům nemovitostí, ve kterých jsou provozovány oba nové Klokánky i pobočka Fondu ohrožených dětí, p. Svatomírovi Jindřichovskému z Prahy a ing. Petrovi Bendovi z Teplic, kteří nám své objekty pronajali za příznivé ceny.

Vlastní vybavení nového Klokánku v Teplicích a v Dubí proběhlo jednak z  vlastních zdrojů, dále za finanční či věcné podpory mnoha občanů a firem. Získané finanční prostředky i další hmotná podpora je dnes již určena i na vlastní provoz Klokánků, vybavení dětí pro školní, mimoškolní a zážitkovou činnost. Jedná se o tyto firmy, společnosti i soukromé osoby:

r. 2013

Nejvyšší částkou se na vybavení Klokánků podílí nadace Naše dítě a to ve výši 250.000,-Kč. Druhým největším sponzorem je nadace JT s příspěvkem 250.000,-Kč na zakoupení osobního vozidla Škoda Roomster. Významným dárcem je Statutární město Teplice, které Klokánku věnovalo výtěžek ze svého plesu ve výši 150.000,-Kč. Velkým sponzorem jsou Lázně Teplice v Čechách a.s., které poskytly Klokánkům věcný dar ve formě nábytku ( postele, rošty, matrace, lůžkoviny, ručníky, bytový textil, bytové doplňky, osvětlení, nábytkové sestavy). Z dalších sponzorů jmenujeme firmy: Olexa Marek - podlahářství - malířství ( věcný dar ve formě koberců), Čečrle -  Střecha s.r.o. ( oprava střechy Klokánku v Dubí ve výši 8.000,-Kč), Městský úřad Dubí ( finanční dar ve výši 10.000,-Kč), Město Bílina činnost Klokánků podpořilo částkou 20.000,-Kč,  ing. Jan Gaisler poskytl na vybavení Klokánků finanční částku 10.000,-Kč, stejně jako MUDr. Jiří Havel, Filip Lerch - Syvel Plus s.r.o. zpracoval kompletní projektovou dokumentaci denního a umělého osvětlení Klokánků v hodnotě 11.700,-Kč, firma DEBANT s.r.o. věnovala Klokánkům výtěžek ze své prosincové akce NIGHT OF COLORS ve výši 10.000,-Kč + věcné dary v hodnotě 42.670,-Kč, Michal Brandl - Drůbeží Sen zásobí týdně svými produkty Klokánky v Teplicích a Dubí, stejně jako Potravinová banka Ústeckého kraje, o.s.. Velké poděkování patří také teplickému Lions Clubu, který poskytl Klokánkům výtěžek z vánočních trhů v hodnotě 32.800,-Kč. Metal Teplice s.r.o. zajistil Klokánku Teplice žaluzie a okno Klokánku v Dubí v hodnotě 14.116,-Kč. EUROBEN - Happy Dog Teplice, zastoupený p. Tomášem Trousilem věnuje Klokánku Dubí kompletní stravu pro jejich labradorského retrievra Badýnka, včetně hraček, pamlsků a chovatelských potřeb. Zajištění a úprava objektu bylo pořízeno za pomoci firmy GE Capital Regional Operational Manager p. Theodora Tzanova. Materiální výpomoc ve formě dětských obrázkových lůžkovin nám poskytuje firma Koutecký s.r.o..

Klokánek v Dubí vlastní větší zahradu, na jejíž úpravě má podíl firma Zahradní centrum-Jiná Zahrada s.r.o.: tato firma dětem poskytla květiny, stromky, ozdobné keře i ovocné keříky v hodnotě 20.000,-Kč, takže děti mají možnost pozorovat, jak rostou jahody, borůvky, maliny, rybíz a angrešt, učí se povinnostem při zalévání květin a péčí o záhonky, pochutnávají si na svých výpěstcích. Zahrada má také nový plůtek, na který věnovala materiál firma AZ Jeřáby s.r.o., zastoupení p. Liborem Vráblíkem. Vlastní práci provedl p. Robert Haft. Díky Teamu Hotelu GOLF resort Dubí mají děti z dubského Klokánku zpestřený jídelníček, neboť pizzerie jim často zdarma vozí výbornou pizzu i jiné dobroty. Pro děti z klokánku také team hotelu uspořádal nádhernou Mikulášskou akci.

Na bezpečném cestování a dopravě dětí do školních zařízení má podíl firma Iversus ČR s.r.o., zastoupená ing. Michalem  Cucem, která věnovala Klokánkům nové autosedačky v hodnotě 2.057,-Kč. Důležitý je také "vozový park" dětí. Teplický Klokánek pečuje o čtyři miminka a tři batolata, pro které bylo nutné pořídit kočárky, což se podařilo, také díky pomoci ze strany paní Zuzany Počíkové a paní Andree Srdínkové.

Vítanou pomocí je tzv. firemní dobrovolnictví v podobě kadeřnických služeb ( stříhání a úprava vlásku dětí v Klokánku) p. Vladimírou Jakešovou a jejích kolegyň z Kadeřnictví Holywood Teplice. Dalším typem podpory je firemní spoření: Zaměstnanci Deichmanu Teplice se podílí svým pravidelným měsíčním vkladem na nákupu obuvi pro děti z Klokánku. Zaměstnanci Vodafone věnovali dětem výtěžek ze sportovního turnaje, pořadatelé Bílinské akce "Děti dětem" věnovali Klokánku výtěžek z této akce v hodnotě 6.300,-Kč. Módní přehlídku, ve které si roli modelů a modelek vyzkoušely děti z teplického Klokánku, uspořádala Střední škola sociální Perspektiva v Dubí. Výtěžek z této akce ve výši 6.117,-Kč byl věnován dětem z Klokánku, stejnou částkou Klokánku přispěl také podporovatel tohoto projektu Nadace Via. Děkujeme za podporu ve formě moderního oblečení firmě Orsay v zastoupení DM Lucie Hausnerové. Celkově děkujeme dnes snad již stovce hodných lidiček, kteří nám do Klokánku přinášení dětské oblečení a vybavení. Vzhledem k tomu, že děti do klokánku přicházejí většinou bez jakéhokoliv vybavení, je tato podpora velmi důležitá.

K dalším přispěvatelům patří Nadační fond VeoliaSeveročeská vodárenská společnost a.s. s částkou 10.000,- Kč. Výtěžek z narozeninové oslavy ve výši 20.000,- Kč věnovala Klokánkům Mgr. Jitka Škodová z teplického soudu, která se také stala pořadatelkou vánoční sbírky Okresního soudu Teplice pro děti z Klokánku. Děkujeme za pěknou částku 10.000,-Kč, která bude využita na provoz a volnočasové aktivity dětí.

Klokánkům měsíčně přispívá na jejich konto řada přispěvatelů v jednorázových či pravidelných finančních částkách. Děkujeme  ing. Ivanovi Marešovi za významný příspěvek ve výši 6.000,-Kč/měsíčně, panu Petrovi Vomastkovi za měsíční příspěvek 2.100,-Kč a samozřejmě všem dalším přispěvatelům, nejen z Teplic a blízkého okolí, ale i např. z moravského Brna -  děkujeme firmě Unicareal s.r.o. Brno za zaslanou částku 10.000,-Kč. Děkujeme zaměstnancům firmy IPSOS Praha za pravidelné zaměstnanecké měsíční vklady.  Za tyto finanční prostředky je možné dětem koupit potřebné vybavení, potraviny, upravit prostředí Klokánků, byty, zahradu, zajistit volnočasovou činnost dětí. Jedná se o finanční prostředky, které společně se státní dotací umožňují dětem pobyt v Klokáncích, obdobně, jako v rodinném prostředí.

Vítaná je i další pomoc na zútulňování domácího prostředí dětí, např. maminky z Bíliny malují pro děti nástěnné obrázky, šijí nádherné kapsáře, přinesly dětské lampičky, potřeby pro domácnost a hračky, stejně tak uspořádaly sbírku maminky z Děčínska a pracovníci firmy Yusen Logistic , kteří děti z Klokánku přizvali také na oslavu Mezinárodního dne dětí i předvánoční soutěžení v Relax clubu, kde děti dostaly předvánoční dárek ve formě nádherného povlečení do svých postelí a postýlek.

Děkujeme zaměstnancům firmy AGC Procesing, kteří si vzali patronát nad každým dítětem z teplického Klokánku a tomu zakoupili vánoční dárek, podle konkrétního přání dítěte. Dárečky předali úhledně zabalené s jmenovkou dítěte. Za totéž děkujeme sestřičkám a lékařům oddělení Chirurgická JIP Teplické nemocnice. Také oni zakoupili konkrétním dětem dárečky, které dětem udělaly velkou radost pod vánočním stromkem.  Děkujeme také paní Hance Syblíkové za s láskou vybrané a nádherně zabalené vánoční dárečky dětem z teplického Klokánku a rovněž paní Zuzaně Počíkové za úžasné dětské povlečení, které děti našly pod vánočním stromečkem.

Pomoci všech si velmi vážíme a alespoň touto cestou chceme všem poděkovat.

r. 2014

I v tomto roce děkujeme všem, kteří nám pomáhají v zabezpečení provozu Klokánků, v možnosti zájmových a volnočasových aktivit našich dětí a v obnově vybavení Klokánku, které bylo pořizováno většinou "z druhé ruky".  Podotýkáme, že měsíční nájemné a energie Klokánku Teplice a Dubí činí cca 100.000,-Kč ( ubytováno je zde 28 dětí v 7 bytech). Státní podpora nám chodí zpětně, nedostáváme zálohové platby, jako dětské domovy, navíc částka, která je nám poskytována na 1 dítě je cca o 1/3 nižší, na rozdíl od dětských domovů nám je odečítána z podpory také částka, kdy jsou děti např. o víkendu u rodičů anebo jsou hospitalizovány v nemocnici - kde je samozřejmě navštěvujeme a poskytujeme jim vybavení! Proto je Vaše podpora velmi důležitá:

Děkujeme zaměstnancům firmy IPSOS Praha za pravidelné zaměstnanecké měsíční vklady, stejně jako všem ostatním vkladatelům pravidelných částek ve výši 50 až 800,-Kč, tuto nejvyšší částku měsíčně vkjládá na náš účet p. Gabriela Benešová.

Za pěkný jednorázový příspěvek před vánocemi a pravidelný měsíční vklad děkujeme firmě Lukdatrans pana Lukáše Budaje.

Děkujeme i všem dárcům, kteří nám vypomáhají formou hmotné výpomoci - dětským oblečením, dětskými kočárky, postýlkami,  vybavením domácnosti, sladkostmi pro děti, trvanlivými potravinami a hračkami.

Vítanou pomocí je pro nás dar teplické Lékárny u Anděla ve formě  vitamínů a léků pro děti. Děkujeme také  Kominictví Pokorný - Fictum, s.r.o. z Teplic za pravidelnou kontrolu, opravu a vypracování revizní zprávy na komíny v Klokánku v Dubí, v hodnotě 3.000,- Kč.

Děkujeme firmě ASKO nábytek za vybavení bytů Klokánku policovými systémy, křesly, dětským pokojem, komodami a dalším vybavením do kuchyně a koupelny. Za věcný sponzorský dar - vše pro vybavení domácnosti-  děkujeme firmě KOMPAKT Hradec Králové.

Děkujeme zaměstnancům Okresní správy sociálního zabezpečení Teplice, v zastoupení ředitelem Ing. Zdeňkem Fujerou, za finanční příspěvek ve výši 4.500,-Kč.

Částkou 5.000,-Kč přispěl za zakoupení vybavení Klokánku v Dubí Městský úřad  Dubí, teplickému Klokánku na provoz zase přispěl částkou 7.500,-Kč Městský úřad v Duchcově. I za tuto finanční podporu velmi děkujeme.  

Pokračuje hmotná podpora firmy Michal Brandl - Drůbeží Sen, která  zásobí týdně svými produkty Klokánky v Teplicích a Dubí. Teplická firma METAL Teplice s.r.o. také pokračuje ve spolupráci s Klokánkem v Teplicích i v letošním roce, vyrobila a instalovala rolety do dvou "klokánčích bytů" v hodnotě 14.800,-Kč.

Velké poděkování patří paní Kateřině Houdkové, která vyzdobila stěny "klokánčích" bytů nádhernými obrázky s dětskými motivy. Při vstupu do bytů Vás nyní uvítají pohádkové postavičky, děti se Vám pochlubí svou oblíbenou postavičkou, kterou jim paní Houdková, dle jejich přání, namalovala nad jejich  postýlku.

Děkujeme sestřičkám a lékařům z Dětské chirurgie JIP Krajské zdravotní, nemocnice Teplice za velikonoční dárky a pěknou částku 3.333,-Kč, za kterou si děti zakoupily vybavení pro zájmovou činnost. Děkujeme také zaměstnancům firmy YUSEN LOGISTICS Nové Modlany za příspěvek na podporu činnosti Klokánku ve výši 2.700,- Kč. Tato firma již podruhé naše děti pozvala na oslavu Mezinárodního dne dětí, za což také děkujeme. Poděkování patří také firmě LIEBEZEIT - HYDRAULIK, s.r.o. z Bíliny, za částku 3.000,-Kč, určenou na volnočasové aktivity dětí z Klokánku.

Díky Nadaci ČEZ a jejich akci Oranžové kolo, má teplický Klokánek možnost obnovit vybavení dětských pokojů - na Zahájení lázeňské sezóny 2014 pro nás návštěvníci "vyšlapali" celkem 51.367,-Kč.

O letních prázdninách by děti z teplického Klokánku rádi vyrazily do přírody, k vodě. Na téměř čtrnáctidenní prázdninový pobyt v Chatové osadě Snílek ve Starých Splavech je potřeba shromáždit částku 60.000,-Kč + doprava tam i zpět. Děkujeme Statutárnímu městu Teplice za příspěvek ve výši 20.000,-Kč, děčínské firmě KODAP s.r.o. za příspěvek ve stejné výši 20.000,-Kč, rovněž stavební a montážní firmě HAKIM s.r.o. za příspěvek ve výši 10.000,-Kč, za stejnou částku 10.000,-Kč děkujeme firmám FISCHER Galvano - plast a firmě CiS SYSTEMS s.r.o.  

 

Účtem veřejné sbírky Fondu ohrožených dětí je účet ČSOB a.s. - poštovní spořitelna: 3055103/0300.
Sponzorský dar lze poslat také přímo na č. účtu Klokánku Teplice a Dubí - 1115678/5500 ( variabilní symbol IČ dárce anebo 2222222222).