Po parku běhal dvouletý chlapec v tričku a bez bot, skončil v Klokánku

14.01.2015 19:37


                    Tepličtí strážníci narazili v úterý odpoledne na dvouletého chlapečka, který pobíhal sám po Šanovském parku jen v kalhotách a tričku a pouze ponožkami na nohou. Dítě skončilo v Klokánku a policie nyní prověřuje, jestli se rodiče dopustili trestného činu.         
Brněnské centrum Fondu ohrožených dětí Klokánek
Zvětšit fotografii

Ilustrační snímek ' foto: MF DNES

    

"Strážníci nás kontaktovali po šestnácté hodině, že v ulici Lipová našli velmi málo oblečeného chlapečka. Hlídka se na místě pokoušela zjistit, o koho se jedná, ale vzhledem k nízkému věku nám dítě nebylo schopno odpovědět," sdělil mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Policisté proto kontaktovali odbor péče o dítě teplického magistrátu, jehož pracovníci rozhodli o umístění chlapce do tamního zařízení Fondu ohrožených dětí Klokánek.

"Po dvou hodinách se ozvala matka dítěte, ovšem jeho předání se už z rozhodnutí orgánu sociálně-právní ochrany dětí nekonalo," doplnil Vítek.

Jestli matce dítě vydají, budou pracovnice sociálky rozhodovat ve středu, až prověří, jak se o chlapce stará.

"Budeme se také zabývat tím, jak se dítě na ulici dostalo, a zda nebyla naplněna podstata trestného činu či přestupku," řekl Vítek.

Chlapec je v pořádku

Chlapeček se světle hnědými vlásky je v pořádku, pobyt venku bez bot a bundy přečkal bez újmy na zdraví.

"Je velmi milý a veselý, navazoval spontánně kontakt s dětmi i dospělými. Hovořil ale nesrozumitelnou řečí, takže nelze ani určit národnost," přiblížila vedoucí teplického Klokánku Daniela Brníková.

Zanedbání péče se podle ní s největší pravděpodobností odehrálo, Klokánek proto bude čekat na vyjádření orgánu sociálně-právní ochrany dětí.

"Pokud nám dají pokyn, abychom ho vydali určité osobě, tak ho vydáme. Případně budeme dále řešit jeho pobyt v zařízení," doplnila Brníková.

Teplický Klokánek funguje dva roky a podle jeho vedoucí jde o třetí podobný případ. "Už dvakrát jsme dostali maličké dítě, které bylo nalezeno venku nedostatečně oblečené a nezajištěné dospělou osobou," podotkla Brníková.

        Autor: Michal Dvořák

Zdroj: https://usti.idnes.cz/opustene-dite-v-parku-v-teplicich-dq8-/usti-zpravy.aspx?c=A150114_102334_usti-zpravy_alh